HAKKINDA

Muammer Karaarslan Kayseri doğumlu olup ilk orta ve lise eğitimini Kayseri’de 1988-1992 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesinde Matematik, Fizik, Astronomi ve Uzay Bilimleri ana bilim dallarında lisans eğitimi almıştır.

1992 – 2002 yılları arasında Kastamonu, Lüleburgaz ve Ankara’da çalışmıştır. 1996-1998 yılları arasında iş hayatına devam ederken, İTÜ Nükleer Enerji Enstitüsü’nde Yüksek Lisans eğitimi almıştır.

1998 de Ankara’ya yerleşmiş ve halen Ankara’da ikamet etmektedir. 2003-2007 yılları arasında MEB’e bağlı özel öğretim kurumlarında (dershane – kolej) matematik öğretmeni/zümre başkanı, idareci, kurucu/kurucu temsilcisi ve şirket yöneticisi olarak çalışmıştır.

2007 den itibaren “Kişiye Özel VIP Eğitim” sistemini kurmuş ve Matematik Dünyası markasını Türk Patent’te tescil ettirmiştir. 2007 yılından bu yana Matematik Dünyası markasıyla eğitim, öğretim ve yayıncılık sektöründe faaliyet yapmaktadır.

Kişiye Özel VIP Eğitim sistemini uygulayan Matematik Dünyası Kurs Merkezleri franchise yöntemiyle açılmaktadır. Her kurum Matematik Dünyası eğitim, öğretim, yayın, materyal, sistem ve metodolojisiyle birlikte çalışmaktadırlar.

Kişiye Özel VIP Eğitim, 1 kişilik birebir veya en fazla 6 kişilik VIP gruplarda ara sınıflara takviye desteği olarak sunulmaktadır. Kısaca öğrencinin ihtiyacına göre paketler oluşturulmaktadır. Sınavlara hazırlık desteği ise 1 kişilik birebir veya en fazla 12 kişilik sınıflarda sunulan profesyonel bir sistemdir. Bu sistemin büyük başarı göstermesi ve örnek teşkil etmesiyle yeni trend haline dönüşmüştür.

Çalışma hayatında iki ödül almıştır. 16 Ekim 2012 de Anadolu TV Birliği RTV Medya Ödül Töreninde “En iyi yayın ve Mental Aritmetik” ödülünü ve 24 Mart 2022 de Gold Pearl Awards (Altın İnci Ödülü) “En Başarılı Eğitim Kurumu” ödülünü almıştır.

Atatürkçü ve milliyetçi, her türlü ideolojiye karşı tavır sergileyen, evrensel insani/ahlaki değerleri ve ilkeleri benimseyen bir kimliğe sahiptir. Ayrıştırıcı değil birleştirici, her ferdin tek ve ortak davasının Türkiye Cumhuriyeti olması gerektiğini savunan temel düşünceye sahiptir. 3 çocuk babasıdır.

Matematik Dünyası

Yayıncılık

Yayın alanında 5 K tam öğrenme modeline göre okula yardımcı kaynak yayınlar hazırlanmıştır.

K1K2K3K4K5
KÖKKKTKUTKDTKTT
Konu Öğretim KılavuzuKonu Kavrama TestiKonu Uygulama TestiKonu Değerlendirme TestiKonu Tarama Testi
Matematik Dünyası 5K Yayın Sistemi

Yayın ve materyallerimiz, ayrıca web tabanlı online eğitim yazılımları tamamen Matematik Dünyası® ve Genius Kids® ekibi tarafından üretilmektedir.

Zeka Geliştirme Etkinlikleri

Genius Kids Mental Aritmetik “Zeka Geliştirme Etkinlikleri” ilgili alt yapı çalışmaları 2007 de başlamış ve 2011 yılında uygulamaya konulmuştur. Yapılan AR-GE çalışmaları sonucunda oluşturduğumuz eğitim materyalleri ve kitap setleri, yılın en iyi yayın ve eğitim ödülünü almamızı sağlamıştır.

Genius Kids English

Sloganımız İngilizce çocukken öğrenilir gerçeği ile yola çıkılan markamız Genius Kids English, İngilizce’yi ana dili gibi öğrenme ve öğretme projesidir. Bu proje ile 2 – 3 yaş arallığından başlayarak 5-6 yaş aralığına kadar İngilizce’ yi bütün çocuklara ana dili gibi öğretmeyi hedefliyor.

İlkelerimiz

İnsana ve bireysel farklılıklara SAYGI göstermek.

Karşılıklı ilişkilerde HOŞGÖRÜLÜ olmak.

Öğrenci ve velimize karşı, sadece yapacaklarımızı söylemek ve söylediklerimizi yapmak yani DÜRÜSTLÜK esastır.

Kurumsal ve sosyal çevreye karşı GÜVENE dayalı ilişki kurmak.

Başarının bütünsel olduğu bilinciyle EKİP RUHU bilinciyle hareket etmek.

Sorunlara karşı ÇÖZÜM ODAKLI yaklaşım sergilemek.

Bireylere karşı genel AHLAKİ DEĞERLER içerisinde hareket etmek.

Marka başarısı bireysel olarak değil ORTAK AKIL ile gerçekleşir.

KİŞİSEL başarı ancak KİŞİYE ÖZEL VIP EĞİTİMLE mümkündür.